مسجدِ مـــا

مسجد مجازی مسجدنا، در جستجوی مسجد آرمانی

مسجدِ مـــا

مسجد مجازی مسجدنا، در جستجوی مسجد آرمانی

مسجدِ مـــا

امام خامنه ای:


بسیج سیاسى است،
اما سیاست‌زده نیست،
سیاسى‌کار نیست، جناحى نیست؛
بسیج مجاهد است،
اما بى‌انضباط نیست، افراطى نیست؛

بسیج عمیقاً متدین و متعبد است،
اما متحجر نیست، خرافى نیست؛

بسیج بابصیرت است،
اما ازخودراضى نیست؛
بسیج اهل جذب است - گفته‌ایم جذب حداکثرى -
اما اهل تسامح در اصول نیست؛

بسیج غیور است،
پاسدار خطوط فاصل است؛

بسیج طرفدار علم است،
اما علم‌زده نیست؛

بسیج متخلق به اخلاق اسلامى است،
اما ریاکار نیست؛

بسیج در کار آبادکردن دنیاست،
اما خود اهل دنیا نیست.

این شد یک "فرهنگ".

منبع:
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=18087
****************
*************
******


"امروز اینترنت و ماهواره

و وسایل ارتباطىِ بسیار متنوع وجود دارد

و حرف، آسان به همه جاى دنیا مى‌رسد.

میدان افکار مردم و مؤمنین،

عرصه‌ى کارزار تفکرات گوناگون است.

امروز ما در یک میدان جنگ

و کارزار حقیقىِ فکرى قرار داریم.

این کارزار فکرى

به‌هیچ‌وجه به زیان ما نیست؛ به سود ماست.اگر وارد این میدان بشویم

آنچه را که نیاز ماست - از مهمات تفکر اسلامى

و انبارهاى معارف الهى و اسلامى - بیرون بکشیم

و صرف کنیم، قطعاً بُرد با ماست؛لیکن مسأله این است که


ما باید این کار را بکنیم."

*******************
مسأله این است که
ما باید این کار را بکنیم.****
*********zqz.ir/ masjedona
ساجد
19 اسفند 1391
سالروز شهادت
اهل قلم و بیان و عمل صالح،
مصلح و پیشتاز
بیداری مسلمانان
سید جمال الدین اسد آبادی


ارتباط با مسجد مجازی
masjedeman@chmail.ir

کلمات کلیدی

پژوهشی دربارۀ حدیث کسا با مقدمه آیت الله ری شهری

پیش درآمدی برای مبانی تدبر

واجب النفقه و ارتباطش با زکات قطره

واجب النفقه های مستحق نه فطریه؛بلکه ضروریات سال شاملشان می شود

مفهوم واجب النفقه های فامیل

حجت الاسلام زارع عمادی امام جماعت مسجد

مستحقان فطریه در فامیل و محله

مستحقان فطریه در فامیل

شناسایی مستحقان فطریه در فامیل

اهمیت شناسایی مستحقان فطریه

کانال تلگرامی انصارالمقاومه

روش پیوستن به کانال تلگرامی انصارالمقاومه

هفتمین دوره نهضت صحیح خوانی قرآن

لینک جدید مطالعه آنلاین تفسیر تسنیم

کتاب انتظارعامیانه عالمانه ذعارفانه

دانلود کتاب دادگستر جهان

معرفی کتاب انتظار عامیانه عالمانه عارفانه

دعای عرفانی عرفه

دعای عرفانی امام حسین سلام الله علیه در روز عرفه

اعمال روز عرفه از مفاتیح الجنان

اعمال شب عرفه از مفاتیح الجنان

قصه ی جنگ تحمیلی از زبان بچه های محل

قصه ی جنگ تحمیلی

روایتی نو از دفاع مقدس

کلاس آموزشی خانواده

سبک زندگی در مسجد طراز

دانلود صلواتی بنر برای رهپیمایی اربعین

بنر اربعین

رسانه اربعین

فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

این بار پروژه سلفی گری در شیعه

پنجشنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۱۱:۴۲ ق.ظ

اختصاصی شاخص/قابل انتشار در حلقات صالحین؛

اینبار پروژه سلفی گری در شیعه

حدود 300 سال قبل اتفاقی در دنیای اسلام به دست جاسوس حرفه ای انگلستان یعنی مسترهمفر واقع شد که امروز به اصلی ترین معضل دین اسلام تبدیل شده است.

گرچه مسترهمفر برای ایجاد این اتفاق زحمات زیادی ، از ترک وطن تا تحصیل در حوزه های علمیه و تا یافتن و قانع و پرورش دادن خوی درنده ی عبدالوهاب و تربیت کردن او برای حمله به همه اسلام در آن روزگار ، لیکن محصول تلاش و موفقیت او شاید بیش از بسیاری از اقدامات دیگر کشورش برای آنها سودآور بود. ایجاد فرقه ضاله وهابیت کاری بود که او توانست با انجام آن پروژه دین در برابر دین را در دنیای اسلام رقم بزند پروژه ای که اینبار سطح آن از گفتگو و مباحثه با جنگ و کشتار تغییر یافته بودو عبدالوهاب و ابن تیمیه کشتن هر کس چه از اهل سنت و چه از شیعیان را که وهابیت را نپذیرند واجب و اجر آن را بهشت معرفی کردند.


آغاز راه وهابیت با تسویه حسابهای درونی و کشتن علمای اهل سنت همراه بود تا موانع داخلی برداشته شود، بیش از90 اصل مهم در فقه وهابیت با فقه مذاهب اربعه تفاوت اساسی وجود دارد اما جو خوف و ترسی که وهابیت به راه انداخت حتی اجازه نداد که علمای اهل سنت از آنها تبری بجویند و الحاق منفعت طلبان آل سعود به این فرقه ضاله توانست راه را برایشان هموارتر نماید. امروزه وهابیت پس از 300 سال به عنوان عامل استعمار به جنگ نظامی و قتل و غارت شیعه دست زده و با استفاده از افرادی خونخوار و دجال صفت در عنوان علمای وهابی موضوع این قتل و نسل کشی را در لایه ی دینی پیچیده و با ایجاد فتواهایی مانند کشتن 7 شیعه بهشت را واجب میکند انگیزه انسانهای ابله و احمق را کامل میکنند.علمایی که در کنار تعداد کثیری فتوا برای کشتن شیعه حتی یک فتوا برای مقابله با یهودیان صهیونیستی که اهل سنت فلسطین را ددمنشانه میکشند صادر نکرده اند.


بررسی عملکرد وهابیت و تفاوت فقه آنان با فقه مذاهب اربعه موضوع مهمی است که باید بصورت مجزا به آن پرداخت ، اما آنچه مهم است اینست که امروز استکبار جهانی با توجه به این پروژه موفق خود بنا دارد تا این کار را در شیعه نیز انجام دهد و با عنوانی جدید موضوع سلفی گر و به نامی جدید وهابیت را درون شیعه ایجاد کند، حساسیت شیعیان در محبت اهل بیت(ع) و به ویژه حضرت زهرا(س) بهترین موضوع برای این کار پیش بینی شد. مانند همه فرقه سازیها باید چهار مرحله را دشمن در این عرصه طی کند که برخی از آنها تا به حال انجام شده و نشانه های خطر آن دیده میشود.


مرحله اول مفهوم سازی است چندین سال در ایام مختلف به ویژه ایام شهادت حضرت زهرا(س) پیامهایی که حاکی از به اصطلاح غیرتمداری در شیعه بود و عدم برادری با اهل سنت را نشانه میرفت توزیع میشد و مردم نیز اغلب بی خبر از جریان حتی شاید به توزیع آن کمک میکردند، همزمان با پرداختن به موضوع حضرت صدیقه کبری(س) اقداماتی مانندلعن وفحاشی و برگزاری جشنهای غیر متعارف با سخنرانی افرادی که به واقع عناصر انگلیس و آمریکا هستند و گاه حتی لباس دین برتن دارند و مداحی افرادی که نه علم دین دارند ونه ولایتمدارند مبحثی با عنوان شیعه برائتی مطرح گردید.


شبکه های تلویزیونی وابسته به انگلستان که عنوان شیعه را با خود دارند (مانند سلام، امام حسین ع ، فدک و...) نیز بر آتش این جریان هیزم ریخته و بساط آن را گرمتر کردند، مقام معظم رهبری چندین بار این خطر را گوشزد نمودند لیکن در شهرهای قم و تهران به ویژه این موضوع در قالب هیئتهای مذهبی ترویج شد. ریگی قاتل وهابی که نیروهایش در مرزهای غرب کشورمان اقدام به کشتن هم وطنان شیعه در شکلهای مختلف اعم از حمله، دستگیری و عملیاتهای انتحاری میکردند در بازجویی های پس از دستگیری اعلام کرد که برای تهییج نیروهای خود در شیعه کشی از سخنرانی و مراسمات همین افراد که در آن به بزرگان اهل سنت فحاشی میشده ،استفاده میکرده و با نشان دادن به نیروهایش خشم آنها را فوران میداده، خطر اصلی این فرقه ضاله در تعریفی است که طرح میکنند.


آنان باحذف مفهوم شیعه اصلی که در عین برادری بااهل سنت و همراهی بایکدیگر در مقابله با استعمار و صهیونیسم قائل به طرح مباحث اختلافی در فضایی علمی و بحث کلامی است ، قصد دارند دو مفهوم شیعه برائتی و ولایتی را که هیچکدام منطبق بر فرهنگ شیعه ی علوی نیست را ایجاد کرده و مانند وهابیت ابتدا اختلاف درون شیعی را ایجاد و پس از انجام کشت و کشتار درونی آنگاه به اختلاف و جنگ شیعه و سنی برسند. استفاده از برخی افراد که لباس و شهرت دین را دارند یکی ازاساسی ترین اقدامات این گروه است و البته در این مقاله و هنوز زمان طرح نام این افراد نرسیده که درصورت لزوم نام آنها نیز برای روشن شدن اذهان شیعیان واقعی مکتب اهل بیت ع اعلام خواهد شد.


ایجاد مبارزه ی دین در برابر دین خواستگاهی است که غرب سالهاست آن را پیگیری می نماید و تا کنون بزرگان و علمای شیعه هر بار با درایت آن  را کشف و به مردم معرفی کرده اند و شیعیان با غیرت نیز تبعیت خود را در عمل نشان داده اند. مثال واضح آن فرقه ضاله ی بهائیت است که همزمان با وهابیت در ایران ایجاد میشود که با همین شیوه علما و مردم چنان آنان را رسوا کرده  و حقیقتشان را آشکار میکنند که تا امروز در لانه های خود خزیده و با پول استکبار انگلیس تنها خود را زنده نگه داشته اند. بنظر میرسد بر آحاد مردم شریف و عاشق اهل بیت لازم است که ضمن دقت در اقدامات این گروه خطرناک و معرفی آنان در هر لباس و موقعیتی مخالفت خود را به این فرقه ی ضاله جدید اعلام نمایند . ضمن اعلام اینکه طرح این مبحث در آینده در مقاله های شفافتری ادامه خواهد یافت ،در ذیل به برخی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص موضوع وحدت و مقابله با مخالفان آن اشاره میشود:

-    خیلى از این مردم بیچاره‏ى بى‏ خبرِ سلفى و وهّابى که بوسیله‏ ى دلارهاى نفتى تغذیه می‌شوند تا بروند در اینجا و آنجا عملهاى تروریستى انجام بدهند - در عراق یکجور، در افغانستان یکجور، در پاکستان یکجور، در نقاط دیگر یکجور - نمیدانند که مزدور دشمنند. آن مرد شیعى هم که می‌رود به مقدسات اهل سنت اهانت میکند و دشنام میدهد، او هم مزدور دشمن است، ولو نداند که چه میکند.

-    باید برویم به سمت وحدت. امروز دنیاى اسلام محتاج وحدت است. عوامل تفرقه هم وجود دارد؛ باید بر آن عوامل فائق آمد؛ باید بر آن عوامل پیروز شد.

-    اینکه در دنیاى تشیع علیه برادران اهل سنت، در دنیاى تسنن علیه برادران شیعه کتاب بنویسند، تهمت بزنند، بدگویى کنند، این نه هیچ شیعه‌اى را سنى خواهد کرد، نه هیچ سنى‌اى را شیعه خواهد کرد. آن کسانى که مایلند همه‌ى مردم دنیاى اسلام به محبت اهل‌بیت و ولایت اهل‌بیت بگروند، بدانند با دعوا راه انداختن و با اهانت کردن و با دشمنى کردن هیچ کس را نمی‌توان شیعه کرد و به ولایت اهل‌بیت متوجه کرد. دعوا ایجاد کردن جز بَغضاء و جدائى و دشمنى هیچ اثر دیگرى ندارد و این بغضاء‌ و دشمنى و جدائى همان چیزى است که امروز آمریکا می‌خواهد، صهیونیست‌ها می‌خواهند و دارند براى آن تلاش می‌کنند.

-    شما از این طرف مراقب باشید؛ بدانید تحریک عواطف مذهبى برادران اهل سنت کار بسیار خطا و گناه است؛ این را به عنوان یک اصل بپذیرید. یک نقاط اختلافى وجود دارد. تکیه‏ى بر روى این نقاط، شعله‏ور کردن آتش تعصبات در این نقاط اختلاف، این درست همان چیزى است که امروز سازمانهاى جاسوسى امریکا و اسرائیل دنبالش هستند؛ این همان‏چیزى است که آنها میخواهند.

-    اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام [عایشه] حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمد(ص) -می شود. 


شماره شناسه : 179251

تاریخ ارسال مطلب : 1393/02/11

زمان ارسال مطلب : 10:43

ارسال نظرات  

* نام : 

* نظر : 


عاشق

نامشان فرقه صادق شیرازی است فردی به اصطلاح آیت الله

دوست

چرا نام نمیبرید بعضی ها رو؟ افرادی مثل آقای دانشمند یا شاگردان آقای وحید هم همین اعتقادات رو دارند

محمدی

آقای دانشمند؟؟؟!!! آقای وحید کیه؟

هادی

خدا رحمت کند امام خمینی را به خاطر فتوای تقیه در مناسک حج الان متاسفتنه بعضی حجاج با خود مهر به همراه می برند و باعث اختلاف می شوند

سعیدکاشی-سمنان

جریان سلفی درسالهای اخیرنقش بسزایی درسیاستهای منطقه ای ایفا کرده وهرروز بردامنه نفوذدرمنطقه افزوده شده است.واین باردرمذهب شیعه....

شهید سعیدی

سلام بی بصیرتی یعنی همین شبکه های امام حسین(ع) ، فدک ، اهل بیت (ع) و ... از سایت صالحین پایگاه سعیدی هم دیدن فرمایید. http://shahid-eshgh.salehin.ir/

غریبی

متاسفانه برخی مسوولین اگاهانه وشاید نااگاهانه برترویج اینگونه تفکرات نقش اساسی دارند.مثلا همین صادق شیرازی در نمایشگاه کتاب سال گذشته تبریز غرفه مخصوص به خود داشت و برخی از مسوولین تبریز از این غرفه به صورت خاص بازدید کردند.واقعا جای تاسف دارد

پایگاه حلیمه

مطالب خوب بود ممنون فقط بعضی جاها فاصله بین کلمات را جا انداخته اید لطفا اصلاح کنید مثل کلمه شعلهورکه باید بشه شعله ور .کلی زور زدم تا فهمیدم چیه . خدا خیرت بده درستش کنمنبع:

شاخص صالحین

salehin.ir

۹۳/۰۲/۱۸

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی